W dzisiejszych czasach co raz rzadziej spotyka się stare rozwiązania galerii internetowych. Gdzie większość była oparta na jedynie języku PHP i to jeszcze wczesnym. Część tych ciekawych pod względem

zachowania była budowana w technologi  flash, która obecnie jest co raz bardziej omijana ze względu na brak wsparcia dla tych aplikacji na urządzeniach mobilnych.

 

galeria-1

 

Obecnie galerie wykonuje się w raz ze wsparciem ze strony bibliotek javascript takich jak JQuery czy Mootools. To dzięki nim obrazy otwierają się animacyjnie. To co za nimi lekko przygasa pozwalając skupić się na tym co chcemy obejrzeć.

 

galeria-2

 

W tworzonych przez nas stronach internetowych zawsze wykorzystujemy rozwiązania w stylu Lightbox. Jest to najpraktyczniejszy i najwygodniejszy sposób przeglądania obrazów w galerii. W tworzonych systemach zarządzania treścią staramy się uprościć proces dodawania zdjęć oraz sposób umieszczania, publikowania ich na stronie. Dzięki temu galeriami mogą zarządzać osoby nie znające kompletnie jakichkolwiek języków programowania, a galerie którymi zarządzają są nowoczesne, praktyczne i stylowe.

 

Ale to nie jedyne rozwiązanie na doskonałą galerię. Za pomocą podobnych technologi można tworzyć atrakcyjne galerie rozciągające się na całym dostępnym obszarze przeglądarki. Galerie tego typu przeznaczone są głównie dla stron artystycznych gdzie obraz pełni ważniejszą rolę niż treść. Mowa tu np o stronach internetowych dla fotografów. Obrazy w tego typu galeriach samodzielnie się skalują dostosowując swoje wielkości do parametrów monitora w którym są wyświetlane. Zachowują przy tym swoje proporcje czyli nie ulegają zniekształceniom.

 

galeria-3